Tasarımlar

1-KABİNN

Afet Bölgesi için Amatör Kurulumlu Barınma Kabini.

Afet sonrasında Afetzedelerin çadır ile prefabrik ev arasındaki süreçte barınabilmeleri için tasarlanmış kabin tasarımıdır. 

Yerel halk tarafından kolayca kurulabilen ve kolayca kullanıma hazır hale gelebilen kabin; güneş panelleri, led aydınlatması, yavaş şarj olanağı, depolama alanı ve masa kullanımı ile temel ihtiyaçları elektrik bağlantısı yapılana kadar da sağlamaktadır.

2-Partner

Alternatif kullanımları için tasarlanmış çalışma masası ve modülleri

Meslek farklılıkları ile değişkenlik gösteren çalışma ortamlarında; çeşitli adaptasyonlar sunan bir iş istasyonu; Partner.

 

Alternatif kullanım ve ebatları ile ihtiyaca yönelik kişiselleştirilebilir formu çeşitli kullanım alanları sağlamaktadır. Depolama alanları; elektrik bağlantıları, cam masa yüzeyi, saklandığı yerden de kullanılabilir ekran modülü sayesinde çoklu kullanımlar için tasarlandı.

3-ORKA

Amatör sualtı gözlem ve iletişim ekipmanları seti

Sualtı gözlemi; eşsiz güzellikler ve büyüleyici etkisi ile birlikte çeşitli tehlikeleri de barındırmakta. Suyun mevcut yapısı su üstünde gerçekleştirdiğimiz bir çok eylemi gerçekleştirmemize de izin verememektedir. 

 

Böyle bir durumda ORKA’nın su altı iletişim bilekliği ile kurulan küçük gruplar hem su altı, hem de su üstünde bu iletişimi kurabilmekte.

 

Böylelikle gerek görülmeye değer bir canlıyı gözlemlemeleri için diğer ekip üyelerine uyarı gönderebilir, gerek olası tehlike durumunda yardım çağrısı gönderilebilir.